• İSTANBUL : Mehmet Akif Mh. Nazlı Sokak 2/B Çekmeköy /İstanbul
  • Tel: +90 (530) 692 07 84
  • E-Mail: info@celikhasirfiyat.com

Çelik Hasır Tel

Ürün Kategorileri
Çelik Hasır Tel

Çelik Hasır Tel  10 yılı aşkın bir süredir inşaat malzemesi olarak kullanılan ve sağladığı kolaylıklar nedeniyle Çelik Hasır tel in ülkemizde kullanımı yaygınlaşmış olup, sağlam direnci ve mukavemeti nedeniyle tercih edilme oranı gün geçtikçe artış göstermektedir.

Yüksek dayanma gücüne sahip olduğu için Betonarme yapı elemanlarının önemli bir teçhizat malzemesi olmakla birlikte zamandan da tasarruf sağlamaktadır. Beton çeliği olarak anılan
Çelik hasır telin çeşitli kullanım alanları vardır, genellikle istinat duvarları, saha duvarları, tünel kalıp sistemi, metro , otoyol saha alanları gibi bir çok alanda kolaylıkla kullanılabilir. Plakalar halinde oluşu nedeniyle geniş satıhlı dikey ve yatay betonarme yapılarda kullanımı daha çok yaygındır. Ayrıca prefabrik yapılar da tercih edilmesinin nedenleri ise maliyeti önemli ölçüde düşürdüğü gibi iş yükünü hafifleterek malzeme envanterini düşürmektedir.
 
Soğuk çekme yöntemi ile mukavemeti arttırılmış ve nervürlendirilmiş çelik çubukların nokta kaynağı ile milimetrik bir hassasiyetle nokta kaynaklamasıyla imal edilir. Hasır boyutları ve kafes aralıkları arzı ve isteğe göre şekil verilerek üretim yapılabilir. Q ve R olmak üzere iki cinsi olduğu gibi müşteri talep ve isteğine göre çap ve ebatlarda üretimi yapılabilmektedir.

Galvanizli ve ham olmak üzere iki çeşidi bulunmakla birlikte 2 mm ve 8 mm ölçüleri rağbet görürken, istek ve talebe göre üretimi yapılmaktadır.