• İSTANBUL : Mehmet Akif Mh. Nazlı Sokak 2/B Çekmeköy /İstanbul
  • Tel: +90 (530) 692 07 84
  • E-Mail: info@celikhasirfiyat.com

Gabion Sepet

Ürün Kategorileri
Gabion Sepet

Gabion ağırlık sepetleri, kaya ve taş doldurmak amacıyla üretilen dayanıklı punta kaynaklı çelik hasır telin hegzonel tarzından çelik hasır tel den imal edilen kutulardır. Dünya genelinde kullanım alanları çeşitlilik göstermekle birlikte taş ve parça kayalarının sağlamlaştırılması ve çevreye zarar vermeyen bir görüntü elde etmek amaçlı kullanılır.

Gabion sepetler değişik kalınlıkta üretilebilirken, galvanizli sıcak daldırma işlemiyle imalatı yapılmaktadır. Gabion sepetlerin üretim aşaması müşteri talep ve isteklerine göre değişik ebat, en, boy ve uzunlukta rahatlıkla üretilebilir.

Gabion sepetlerin dayanıklılığını ve kuvvetini artırmak amacıyla kenarları örgü telden daha kalın tellerle çevrelenmektedir. Diyafram adı verilen tel örgü paneller 1 metrelik hücrelere bölünerek hem mukavemeti arttırılmış hem de dekoratif bir görüntü elde edilmiştir. Çelik hasır telden imal edilen Gabion sepetler, punta kaynaklı olup galfan galvaniz yani sıcak çekme millerden oluşarak seri üretimi yapılabilmektedir.

Gabion sepetler genellikle kıyı korumasında, dere yatağı ıslahında, sediment korumasında, erozyonla mücadele de, havza rehabilitasyonlarında, istinat yapılarında, demir yolu ve kara yolu uygulamalarında, sınır tahkimatlarında, kaya düşme korumasında, menfezlerde sıklıkla kullanılarak güvenliği arttırmaktadır.